Tel. +48 59 722 84 23
Bilet na prom do Szwecji – jak tanio podróżować?

Szwecja – skandynawskie państwo z wysoko rozwiniętą siecią połączeń promowych. W przypadku podróży własnym samochodem, mamy różne możliwości odwiedzenia naszych sąsiadów zza morza. Często również tylko przejeżdżamy przez Szwecję, na przykład w przypadku dalszej podróży do Norwegii czy Finlandii, więc i tutaj możemy wykorzystać dostępne połączenia promowe.

Promy Polska Szwecja

Podróż z Polski możemy rozpocząć z trzech naszych portów: Świnoujścia, Gdańska i Gdyni.

Najbardziej popularne jest połączenie Świnoujście – Ystad. Ten duży ruch, codziennie obsługują dwie linie promowe: Unity Line oraz Polferries, które dwukrotnie w ciągu dnia przemierzają tą trasę. Możemy więc wybrać rejs dzienny i nocny. W mniej niż 8 godzin, będziemy mogli stanąć na drugim brzegu Morza Bałtyckiego. Oferta dotyczy też pasażerów niezmotoryzowanych. Możemy na przykład zabrać ze sobą rower, aby poznać piękne trasy rowerowe Szwecji. Atrakcyjne ceny czynią, że te połączenie promowe jest chętnie wybierane przez polskich turystów.

Ze Świnoujścia możemy również dopłynąć do Trelleborga.

Z Gdyni natomiast, armator Stena Line, trzykrotnie w ciągu dnia kursuje do Karlskrony. Za mniej niż 300 zł i w nieco ponad 10 godzin, znajdziemy się na południu Szwecji.

Z Gdańska natomiast, możemy udać się do szwedzkiego Nynashamn, skąd już tylko 58 kilometrów dzieli nas od stolicy Szwecji – Sztokholmu.Dużo dłuższe połączenie, pozwala zaoszczędzić nam sporo jazdy samochodem. Warto więc rozważyć ten rejs w przypadku dłuższej podróży po Skandynawii. Rejs ten odbywa się raz dziennie i trwa 18 godzin. Możemy jednak skorzystać z wygodnych kabin aby przespać się i odpocząć przed dalszą podróżą.

Operatorzy promowi oferują różne ciekawe pakiety w atrakcyjnych cenach dla swoich podróżnych, dlatego warto skorzystać z pomocy pośrednika, który doradzi i skalkuluje różne opcje przeprawy promowej.

Aby otrzymać taką wycenę prosimy wejść na stronę:
https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html

Połączenia promowe Niemcy Szwecja

Do Szwecji odnajdziemy dużo połączeń promowych również z Niemiec. Dwie główne trasy prowadzą do Trelleborga z niemieckich portów Rostock, Sassnitz i Travemunde oraz do Helsingborga z Puttgarden i Gedser.

Do pięknego miasta Goteborg, dopłyniemy natomiast bezpośrednim rejsem z portu Kiel.

Ruch na tych połączeniach jest bardzo duży ze względu na turystów, którzy chcą zaoszczędzić podróż prze Danię, jak i na transport towarowy w kierunku Skandynawii.

Rejsy promem z Danii do Szwecji

Połączenia promowe między Danią a Szwecją obejmują dwa szybkie rejsy między Frederikshavn a Goteborgiem oraz z Grenaa do Varberg. Promy kursują tutaj co kilka godzin.

Dodatkowo, jeśli chcielibyśmy zwiedzić malowniczą duńską wyspę Bornholm, słynącą z przepięknych szlaków rowerowych, możemy skorzystać z połączenia promowego z Ystad. W lato prom kursuje praktycznie co 2 godziny.

Bilety promowe Szwecja Finlandia

Photo by Sharkomat on Foter.com / CC BY

W przypadku gdy nasza podróż uwzględnia również Finlandię, to także tutaj możemy skorzystać z promów jako środka transportu.

Większość rejsów będzie miała swój początek w Sztokholmie, skąd dostaniemy się do stolicy Finlandii – Helsinek, Turku, Langas czy Mariehamn.

Dodatkowo, możemy wypłynąć z położonego trochę bardziej na północ Kapellskar do takich portów jak Naantali czy Mariehamn.

Bilety promowe Szwecja Norwegia

Dość znacznym ułatwieniem jest połączenie promem między Stromstad a Sandefjord. W przypadku podróży na zachodnią część Norwegii, zamiast objazdu wynoszącego ponad 200km, możemy za niewielką opłatą już z Stromstad w ciągu 2,5 godziny pojawić się na wybrzeżu Norwegii.

Prom Estonia Szwecja

Photo by ЕгорЖуравлёв on Foter.com / CC BY-SA

Szwecja posiada również połączenia promowe ze wschodnią częścią Europy. Ważny szlak komunikacyjny wiedzie ze stolicy Estonii – Tallina, zlokalizowanego na północy kraju na brzegu Zatoki Tallińskiej, prosto do Sztokholmu.

Prom kursuje raz dziennie a sam rejs trwa ponad 16 godzin, dlatego istnieje obowiązek rezerwacji kabin. Nie musimy jednak rezerwować od razu całej kabiny dla siebie. Aby obniżyć koszty, wystarczy wykupić jedynie miejsce w 4 osobowej kabinie i wraz z innymi pasażerami wyruszyć w rejs.

Podróż promem z Łotwy do Szwecji

Kolejnym krajem nadbałtyckim, z którego możemy dopłynąć do Szwecji jest Łotwa. Znów rejs promem połączy dwie stolice tych państw tj. Ryge i Sztokholm. Codzienne rejsy umożliwiają sprawną komunikację.

Możemy również skorzystać z drugiego, dość znacznie tańszego połączenia, pomiędzy Windawa (łot. Ventspils) a Nynashamn, leżącego obok Sztokholmu.

Przeprawy promowe z Litwy do Szwecji

Z niżej położonej Litwy, również mamy do dyspozycji dwa połączenia promowe.

Z portu Kłajpeda (lit. Klaipeda) nad Zalewem Kurońskim, możemy wypłynąć do dwóch szwedzkich miast: Trelleborga oraz Karlshamn.

Rejs promem Rosja Szwecja

Szwecja posiada również połączenie promowe z Rosją. Połączenie te uwzględnia Petersburg oraz Sztokholm.

Jest to często wybierany rejs przez turystów, gdyż sam Petersburg jest uznany przez UNESCO za ósme najbardziej atrakcyjne miasto turystyczne świata, często nazywane „Wenecją Północy” ze względu na ilość znajdujących się tam mostów.

Rezerwacji biletów na wszystkie połączenia promowe ze Szwecją można dokonać na stronie:
https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html, gdzie otrzymamy atrakcyjne ceny oraz fachową pomoc.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider