Tel. 790 558 562
Bilety na prom do Danii – jak nie przepłacić

Dania, zlokalizowana w północnej części Europy jest najmniejszym państwem Skandynawii, jednak ze względu na swój charakterystyczny urok jest chętnie odwiedzana przez turystów. To tu na każdym kroku widać połączenie tradycji z nowoczesnością a sami Duńczycy szczycą się swoim dziedzictwem kulturowym.

Polacy również bardzo często wybierają Danię jako miejsce osiedlenia – z powodu wysokiego standardu życia, stosunkowo małej odległości dzielącej Polskę od Danii jak i polityki państwa wspierającego rodziny i gwarantujące odpowiednie świadczenia socjalne.

Sama Dania posiada znakomicie rozwiniętą infrastrukturę transportową w tym również szereg połączeń promowych z portów zlokalizowanych w różnych częściach kraju.

Promy Polska Dania

Co prawda w chwili obecnej nie ma bezpośrednich kursów promowych między Polską a Danią, jednak możemy skorzystać z atrakcyjnego pakietu, dzięki któremu przedostaniemy się ze Świnoujścia do stolicy Danii – Kopenhagi. Pakiet ten różni się w zależności od tego czy jesteśmy pasażerem zmotoryzowanym czy pieszym. W przypadku podróży własnym samochodem w pakiecie otrzymamy rejs promem ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji oraz opłatę za przejazd mostem Oresund. Jeśli podróżujemy bez samochodu, oprócz rejsu do Szwecji otrzymamy bilet na autobus, który zawiezie nas prosto do Kopenhagi.

Połączenia promowe z Ystad oferują 2 kursy dziennie: dzienny i nocny. Oba trwają około 7 godzin.

Połączenia promowe Niemcy Dania

Ważne szlaki turystyczne jak i transportowe łączą dwa niemieckie porty w Rostocku i Puttgarden z Danią.

Cieszące się bardzo dużą popularnością rejsy, pozwalają w szybki sposób przedostać się w stronę Kopenhagi, bez konieczności pokonywania długiej trasy samochodem. Jest to również popularny kierunek w przypadku dalszej podróży w głąb Skandynawii np. Szwecji. Oba połączenia pozwolą nam w znacznym stopniu zaoszczędzić dużo czasu.

Prom wypływający z Rostocku przybija do Duńskiego Gedser w ciągu 2 godzin, natomiast z Puttgarden dotrzemy do Rodby w niecałą godzinę.

Oba promy kursują praktycznie 10 razy dziennie, więc nie ma problemu z ich dopasowaniem do naszego grafiku podróży.

Rejsy promem Dania Szwecja

Północny półwysep Dani oferuje szereg połączeń promowych zarówno ze Szwecją, Norwegią jak i Islandią. W przypadku Szwecji mamy do dyspozycji dwa rejsy, które w krótkim czasie pozwolą nam przedostać się z jednego brzegu na drugi.

Pierwszy z nich to rejs z Frederikshavn do Goteborga. To popularne połączenie, pozwala odwiedzającym słynne szwedzkie miasto, w ciągu 3,5 godziny zameldować się na drugim brzegu Morza Bałtyckiego. Rejsy są codziennie i to aż cztery razy w ciągu dnia. Kupując bilet w taryfie ekonomicznej i z pewnym wyprzedzeniem, koszt biletu przy podróży własnym samochodem, wyniesie nas poniżej 200 zł.

Drugim, już mniej popularnym połączeniem jest rejs z Grenaa do Varberg. Odbywają się one dwukrotnie w ciągu dnia, we wszystkie dni tygodnia oprócz soboty.

Prom z Danii do Norwegii

Photo by Color Line Flickr on Foter.com / CC BY-SA

Najwięcej połączeń promowych Dania oferuje z Norwegią, obsługując jej południowe i zachodnie wybrzeże. Dwa z nich łączą się z jej stolicą – Oslo.

Pierwszy rozpoczyna swą podróż już z Kopenhagi. Jest to ponad 16 godzinny rejs nocy z obowiązkiem wykupu miejsc do spania.

Drugi prom wyrusza z portu Frederikshavn. Czas płynięcia wynosi około 10 godzin lecz jest to rejs dzienny i nie mamy obowiązku wykupu kabiny, co ma wpływ na cenę biletu.

Jednym z najbardziej uczęszczanych portów w Danii jest położony na samym cyplu Hirtshals. Z tego miejsca możemy wyruszyć do takich miejsc jak: Bergen, Kristiansand, Langesund, Larvik czy Stavanger.

Rejs do Bergen zajmie nam ponad 16 godzin. Prom oferuje jedynie miejsca siedzące na pokładzie.

Znacznie krótsze połączenie oferują szybkie promy pływające do Kristiansand dwa razy dziennie. Sam rejs trwa dwie godziny i piętnaście minut i jest to najekonomiczniejsze połączenie z tą częścią Norwegii.

Do często uczęszczanego portu w Stavanger przyjdzie nam płynąć w 10,5 godziny, wyruszając codziennie o godz. 20:00.

Rejsy na Islandię i Wyspy Owcze

Dania oferuje również bardziej egzotyczne połączenia promowe. Z portu w Hirtshals możemy udać się na Islandię do Seydysfjordur lub do Torshavn, położonego na Wyspach Owczych.

Oba rejsy wykonywane są tylko raz w tygodniu – w sobotę, a powroty w czwartki.

Zwiedzanie Bornholmu

Jeśli mowa o Danii to nie sposób pominąć jej malowniczej wysepki – Bornholm, którą warto odwiedzić zabierając ze sobą tylko rower, gdyż właśnie pod takie zwiedzanie wyspa została przygotowana, posiadając malownicze szlaki rowerowe.

Promem natomiast dopłyniemy tam z takich portów jak: Ystad w Szwecji, Sassnitz w Niemczech czy też polskiego Kołobrzegu.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider