Tel. 790 558 562
Bilety promowe Irlandia – jak nie przepłacić za bilet za prom

Irlandia, często nazywana jest potocznie „Zieloną Wyspą” co oczywiście wiąże się z jej wyjątkowymi walorami przyrodniczymi. Dzięki dość łagodnemu klimatowi i dużej ilości opadów, wspaniała zieleń jest tutaj wszechobecna. Choć trzeba przyznać, że pogoda jest tutaj bardzo kapryśna i zmienia się stosunkowo często, a to ze względu na duży ruch mas powietrza znad Atlantyku.
Sama Irlandia przez wiele lat była pod panowaniem brytyjskim, jednak od 1921 to silne i niezależne państwo z prężnie rozwijającą się gospodarką.
Od 2004 roku Irlandia wraz z Wielką Brytanią jako pierwsza otwarła swoje granice dla polskich pracowników. Do dziś jest to atrakcyjny rynek pracy, gdzie minimalna stawka wynagrodzenia, stawia Irlandię w czołówce Europy.

Wybierając się w podróż do Irlandii samochodem, musimy skorzystać z połączeń promowych dostępnych bezpośrednio z Francji lub najpierw przeprawić się promem lub Eurotunelem do Anglii i dopiero stamtąd dotrzeć na „Zieloną Wyspę”

Bilety promowe do Dublina

Dublin

Stolica Irlandii najczęściej kojarzy się z deszczem i życiem nocnym, toczącym się w niezliczonej ilości pubów, gdzie najsłynniejsze piwo Guinness leje się strumieniami. Najwięcej z nich ulokowanych jest w słynnej dzielnicy Temple Bar. W wielu miejscach uraczymy się muzyką graną na żywo. Jeśli zależy nam na dobrej zabawie, Dublin warto odwiedzić w Dniu Świętego Patryka, który jest tu obchodzony bardzo hucznie. Tradycyjna fokowa muzyka i tysiące przebierańców na ulicach miasta.
Będąc w Dublinie koniecznie odwiedzić trzeba odremontowany zamek królewski – Dublin Castle z XIII wieku oraz największą katedrę Św. Patryka, gdzie pochowano wielu znanych osobistości.
Dla tych, którzy lubują się w irlandzkich trunkach, pozycją obowiązkową będzie Muzeum Guinnessa, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji piwa oraz samej historii marki Guinness.
Drugim punktem natomiast jest Old Jameson Distillery, słynna destylarnia gdzie z kolei dowiadujemy się jak powstaje irlandzka whiskey. Oczywiście zabawa kończy się degustacją.

Do Dublina dopłyniemy promem bezpośrednio z Francji z miejscowości Cherbourg. Sam rejs trwa około 18-19 godzin.
Drugim połączeniem, z którego możemy skorzystać, jest już rejs z Wielkiej Brytanii z portu Holyhead. Tutaj rejs trwa około 3 godzin.

Rezerwacje biletów promowych do Dublina można składać na stronie:
https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,irlandia.html

Rezerwacja biletów promowych do Cork

Zamek Blarney

Drugie co do wielkości miasto Irlandii – Cork, leży przy ujściu rzeki Lee. Miasto przyciąga studentów, których widać tu na każdym kroku. Miasto tętni życiem przez całą noc. Sercem samego miasta jest Targ Angielski, gdzie można spróbować wiele irlandzkich specjałów i zrobić wspaniałe zakupy. Jak na Irlandię i tutaj piwa nie zabraknie. W Cork natomiast możemy spróbować orginalnego stouta, ciemnego piwa, słodszego od Guinnessa.
Warto odwiedzić neo-gotycką Katedrę Św. Finbarra z końca XIX wieku wyposażoną w największe organy w Irlandii.
Znaną atrakcją położoną jedynie kilka kilometrów od Cork jest Zamek Blarney z 1446 roku, gdzie turyści przychodzą pocałować „kamień z Blarney”, który wg wierzeń pochodzi z Ziemi Świętej.

Przeprawa promowa do Cork rozpoczyna się z Francji z miejscowości Roscoff i trwa 14 godzin.

Przeprawy promowe do Rosslare

Photo by Skellig2008 on Foter.com / CC BY

Rosslare choć jest mała wioską, jest też ważnym węzłem komunikacyjnym, gdyż przybywają tu promy zarówno z Francji jak i Wielkiej Brytanii.
Port położony jest pomiędzy Dublinem a Cork i ma duże znaczenie dla systemu transportu w południowo-wschodniej Irlandii.

Połączenie z Francją odbywa się do Cherbourga, natomiast promem do Anglii dostaniemy się do portów Fishguard i Pembroke.

Promy do Belfastu

Belfast

Aby dostać się do Irlandii Północnej, możemy skorzystać z połączeń promowych z Wielkiej Brytanii, której sama jest częścią.
Promy wyruszają z Liverpoolu i Cairnryan i docierają do stolicy Irlandii Północnej – Belfastu.
To tu powstał słynny statek Titanic, a dziś mieści się duże muzeum Titanic Belfast, gdzie zaznajomimy się z historią statku i jego katastrofy.
W samym mieście wiele jest symboli nawiązujących do konfliktu zbrojnego, który przez trzy dekady niszczył miasto i pochłonął ponad 3500 istnień ludzkich. Największym z nich jest mur pokoju, na którym jest wiele murali wzywających do pokoju.

Nietypową atrakcją Belfastu jest Crumlin – budynek po starym więzieniu, który można zwiedzać z przewodnikiem. Poznamy historię samego więzienia jak i kary śmierci, którą tu wykonywano.

Jednak najsłynniejszą atrakcją jest bez wątpienia Grobla Olbrzyma – formacja skalna wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.
Od pewnego czasu Irlandia Północna stała się jeszcze bardziej znana, a to za sprawą bardzo popularnego serialu telewizyjnego „Gra o Tron”. Wiele scen kręcono właśnie w tym kraju. Dziś organizowane są wycieczki śladami tego serialu.

Aby zakupić bilety promowe do Irlandii w dobrej cenie, warto skorzystać z usług Mastertravel, gdzie oprócz niskich cen otrzymamy również fachową pomoc w wyborze samego połączenia, jak i ewentualnych późniejszych zmian.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider