Tel. 790 558 562
Bus do Manchesteru – zobacz miasto czerwonych diabłów
Photo by www.hickey-fry.com on Trend Hype / CC BY

Manchester to drugie, tuż za Londynem, najchętniej odwiedzane miasto w Anglii. Szczególną rolę odgrywają tutaj fani piłki nożnej, gdyż to w tym mieście znajdują się 2 słynne angielskie kluby piłkarskie: Manchester United i Manchester City.

Manchester to jednak nie tylko sama piłka nożna, to również kolebka angielskiego przemysłu. Tu dokonano wielu ważnych odkryć technologicznych i naukowych i tu rozpoczęła się prawdziwa rewolucja przemysłowa.

Warto więc, samemu przekonać się o niezwykłości tego miejsca, nawet jeśli nie lubimy piłki nożnej.

Wyjazd do Manchesteru

Jeśli nie lubimy latać samolotem, można rozważyć opcję przejazdu busem do Manchesteru.

Bus do Anglii zabierze nas spod wskazanego adresu i dowiezie wprost do Manchesteru. Same busy są wystarczająco komfortowe aby podróż upłynęła nam szybko i miło.

Rezerwacja jest bardzo prosta i wystarczy jeden telefon pod numer 59 722 84 23 aby zamówić przejazd do Manchesteru.

Manchester – miasto czerwonych diabłów

Photo by gutsgaming on Trend Hype / CC BY

Jak już wspomnieliśmy, w chwili obecnej miasto to słynie najbardziej ze swojego klubu piłkarskiego, który jest jednocześnie jednym z najbardziej utytułowanych brytyjskich klubów. Codziennie setki adeptów piłki nożnej przybywa, aby zobaczyć swoich ulubieńców, mających przydomek „czerwone diabły”.

Sam stadion noszący nazwę Old Trafford warto zobaczyć, nawet jeśli niezbyt interesujemy się piłką nożną. Obiekt pozwalający pomieścić ponad 76 000 widzów, to legenda wśród stadionów piłkarskich i potrafi obudzić największe emocje sportowe i poczuć atmosferę wielkich wydarzeń.

Na samym stadionie znajduje się oczywiście również sklep z oryginalnymi pamiątkami klubu.

Na prawdziwych fanów czeka jeszcze Narodowe Muzeum Piłki Nożnej. W budynku mieszczącym aż 6 pięter, znajdując się wystawy całkowicie poświęcone historii piłki nożnej.

Cała masa eksponatów, pucharów czy także automatów do gier. Można również spróbować swoich sił w różnych zabawach z piłką.

Castlefield

Photo by palomoduarte on Trendhype / CC BY

To najstarsza dzielnica miasta, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc Manchesterze. Obszar ten znajdujący się w centralnej części miasta, posiada status Miejskiego Parku Dziedzictwa.

Ta dawna dzielnica przemysłowa pełna jest zabytkowych wiktoriańskich domów, wiaduktów czy magazynów pochodzących z XVIII wieku. Odnajdziemy tu również ruiny z czasów Imperium Rzymskiego i pozostałości po dawnych osadach.

Cechą charakterystyczną tej części miasta jest również system kanałów, zbudowany w czasie rewolucji przemysłowej, służący do transportu za pomocą barek towarowych. Obecnie wykorzystywany również do rejsów wycieczkowych.

Z ciekawych atrakcji wymienić można również Liverpool Road. To najstarsza międzymiastowa kolej na świecie, pochodząca z 1830 roku.

Charakterystyczną budowlą jest również XV-wieczna gotycka katedra, znajdująca się w centrum miasta.

Biblioteka Johna Rylandsa

Photo by Jeff Marquis on Trendhype / CC BY

Założona w XIX wieku przez przemysłowca Johna Rylandsa biblioteka, z zewnątrz przypomina bardziej katedrę. Utrzymana w stylu gotyckim biblioteka zawiera wiele eksponatów w tym najstarszy rękopis Nowego Testamentu. Całe zbiory obejmują ponad 4 miliony egzemplarzy. Nie lada gratka dla fanów zarówno literatury jak i architektury.

Runway Visitor Park

Photo by Neil T on Trend hype / CC BY-SA

Wspaniałe miejsce do zapoznania się z budową samolotów jak i podziwianiu ich podczas startów czy lądowań. Jest to muzeum położone w specjalnie wyznaczonej części portu lotniczego, tuż przy samym pasie startowym. Murowana atrakcja dla dzieci, które po raz pierwszy będą mogły zetknąć się z latającymi maszynami.

W środku zaś możemy podziwiać Concorda – pierwszy pasażerski samolot rozwijający prędkość ponad dźwiękową. Zwiedzać można zarówno przedziały pasażerskie jak i kokpit a przewodnicy opowiedzą nam o pracy pilotów jak i budowie samolotu.

Trafford Centre

Photo by steve p2008 on Trend hype / CC BY

Największe centrum handlowe w Anglii. Prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Zajmujące 3 kondygnacje centrum mieści ponad 280 sklepów. Samo centrum jednak znacznie różni się od innych tego typu obiektów.

Marmurowe schody, strzeliste kolumny, tysiące rzeźb i posągów, czy kamienne lwy przed wejściem dają wrażenie jakbyśmy znaleźli się w pałacu a nie centrum handlowym. Kompleks pełen jest restauracji, barów kina czy sal gier.

Cały dzień zwiedzania gwarantowany.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider