Tel. 790 558 562
Busy do Anglii – na co uważać

Wyjazdy do Anglii już od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Szczególnie ma to związek z poszukiwaniem pracy zarobkowej, od kiedy to w 2004 roku Wielka Brytania otwarła swój rynek pracy dla emigrantów z Polski. W chwili obecnej mieszka tam blisko milion Polaków, którzy regularnie podróżują między Anglią a swym ojczystym krajem.

Jedną z chętniej wybieranych form podróży są przejazdy busami.

Z czego wynika ta popularność?

Po pierwsze z niesamowitej wygody i elastyczności. Wielu Polaków rozlokowanych na rozległym terytorium Wielkiej Brytanii, potrzebuje transportu do swojego miejsca zamieszkania. Korzystanie z połączeń lotniczych, które choć bardzo skracają czas podróży, powoduje iż trzeba jeszcze zorganizować transport, zarówno na lotnisko początkowe jak i docelowe. To z kolei znacznie podnosi koszt podróży jaki wydłuża jego czas.

Busy do Anglii wspaniale spisują się z tego zadania, gdyż zabierają swoich pasażerów prosto spod ich domu oraz dowożą pod wskazany adres. Organizacja wyjazdu jest więc prosta i sprowadza się do jednego telefonu i podania danych adresowych. Drugim ułatwieniem jest transport samych bagaży. Większość podróżujących do pracy w Wielkiej Brytanii, zabiera ich ze sobą dość dużo. Tutaj znów z pomocą przychodzą busy, gdzie w cenie biletu można zabrać ze sobą duże torby podróżne oraz bagaż podręczny. Większą ilość bagaży można przewieźć za dodatkową opłatą.

Na rynku istnieje jednak wiele firm świadczących usługi przewozowe do Anglii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika, aby podróż przebiegła sprawnie i bez nadmiernego stresu ?

Doświadczenie

Jedną z ważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jest fakt jak długo firma działa już na rynku. Od czasu otwarcia się rynków zagranicznych dla pracowników z Polski, wzrósł mocno popyt na usługi przewozowe. Wielu młodych ludzi, bez żadnego doświadczenia, często z pojazdami, z wątpliwym stanem technicznym, zaczęło oferować tego typu usługi.

Organizacja przejazdu ludzi z różnych miejsc kraju, w różne rejony Anglii wymaga doświadczenia, aby podróż przebiegała sprawnie. Na tak długiej trasie, zdarzyć się mogą również nieprzewidziane sytuacje. Doświadczeni kierowcy będą wiedzieć jak sobie z nimi poradzić. Lata pracy jako kierowca to również bezpieczeństwo na drodze i bezstresowa podróż.

Cena

Oczywiście pierwszą rzeczą jaką porównujemy przy wyborze przewoźnika jest cena. Warto jednak dopytać co w tej cenie otrzymamy tj:

  • czy przejazd będzie w systemie door-to-door czyli bus zabierze nas spod domu i dowiezie pod wyznaczony adres
  • ile bagażu będziemy mogli zabrać w cenie biletu, a za ile będziemy musieli dopłacić
  • z uwagi że Wielka Brytania jest wyspą, aby się na nią dostać, musimy skorzystać z przeprawy promowej lub przejazdu Eurotunelem, czyli podziemnym tunelem łączącym Francję z Anglią. Nasz koszt biletu na busa powinien więc obejmować i ten wydatek.

Komfort podróży

Travelarz [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, iż podróż do Anglii to dość długa i męcząca trasa. Podczas dwudziesto-kilku godzinnego przejazdu, komfort jazdy busem odgrywa ważną rolę.

Zapytajmy więc co oferuje przewoźnik:

  • czy bus posiada wygodne fotele turystyczne, które posiadają dużą możliwość regulacji, abyśmy mogli znaleźć wygodną pozycje podczas jazdy,
  • czy jest dostępna telewizja lub internet
  • i tak oczywista sprawa jak sprawna klimatyzacja
  • wysoka kultura osobista kierowców również nie jest bez znaczenia

Zmiany

Nie zawsze wszystko układa nam się tak jak to zaplanowaliśmy. Czasem nasz wyjazd trzeba odwołać lub przesunąć na inny termin.

Każda firma przewozowa ma swoją politykę odnośnie takich zmian, należy więc koniecznie o nią dopytać, aby być przygotowanym na taką ewentualność.

Rzetelność

To właśnie tymi szczegółami odróżniamy firmy profesjonalne od pozostałych. Częstokroć widzimy na stronach internetowych przewoźników, informacje o codziennych wyjazdach z całego kraju, podczas gdy wyjazdy są naprawdę dwa razy w tygodniu i to tylko kiedy uzbiera się odpowiednia liczba chętnych. Lista miejscowości wyjazdowych też będzie nieaktualna, gdyż akurat przewoźnikowi nie będzie opłacało się jechać na północ kraju, kiedy inni pasażerowie jadą z południa. Wówczas taki pasażer nie będzie mógł skorzystać z transportu lub co gorsza, zdarzają się sytuacje, kiedy przewoźnik nie przyjedzie po pasażera mimo rezerwacji miejsca.

Niestety nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować inaczej, niż szukając opinii o danym przewoźniku.

Nie sugerujmy się więc tylko wspaniałą ofertą udostępnioną na stronie firmy przewozowej. Poszukajmy opinii w internecie i zadzwońmy do przewoźnika aby dopytać o aktualność oferty.

W profesjonalniej firmie przewozowej, zarówno przy rezerwacjach mailowych jak i telefonicznych, otrzymacie Państwo każdorazowo bilet, jako potwierdzenie zawarcia umowy przewozu i gwarancji miejsca na przejazd. Będzie to również Państwa dowód w przypadku jakichkolwiek przyszłych roszczeń.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider