Tel. 790 558 562
Eurotunel – jaki typ pojazdu wybrać podczas rezerwacji?

Eurotunel biegnący pod Kanałem La Manche, pozwala w szybki sposób przedostać się z kontynentalnej części Europy na Wyspy Brytyjskie. Sama podróż trwa 35 minut, do której doliczyć musimy oczywiście czas odprawy jak i wyjazdu. Przeprawy takie odbywają się do czterech razy na godzinę. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób korzysta z tej formy podróży.

Ważnym elementem, przemawiającym jeszcze za przejazdem Eurotunelem jest cena. Przy wcześniejszej rezerwacji miejsca, ceny są bardzo atrakcyjne, szczególnie w pakietach uwzględniających podróż powrotną.

Na cenę, oprócz oczywiście daty czy godziny podróży, największy wpływ ma rodzaj pojazdu którym podróżujemy.

Aby nie mieć kłopotów przy odprawie lub również aby nie przepłacać za bilet, warto zapoznać się z dostępnymi kategoriami pojazdów.

Taryfy pasażerskie na Eurotunelu

Kategoria 1 – Pojazd osobowy

Dotyczy pojazdów osobowych, których wysokość nie przekracza 1,85 m wysokości. Są to więc typowe auta osobowe najczęściej używane do przejazdów turystycznych, prywatnych czy służbowych, takie jak np. Ford Mondeo czy Skoda Octavia itp.

Ważną informacją jest to, iż cena biletu nie zmienia się w zależności od ilości pasażerów. Bilet więc kosztował będzie tyle samo, jeśli jedziemy sami, czy też z całą rodziną. W taryfie tej maksymalnie można przewieźć 9 osób. Przy rezerwacji nie ma potrzeby podawania danych wszystkich pasażerów. Podajemy jedynie dane kierowcy.

Kategoria 2 – pojazd osobowy > 1,85m wysokości

Dotyczy pojazdów osobowych, których wysokość przekracza 1,85 m wysokości.

Również tutaj, obowiązują te same zasady co do ilości pasażerów tj. maksymalnie 9 osób. Cena również nie zmienia się w zależności od ilości pasażerów.

Przejazd jest realizowany wyłącznie w celach turystycznych, prywatnych lub służbowych. Pojazd musi być przeszklony. Będą to więc na przykład wszelkiego rodzaju SUV-y, których wysokość przekracza 1,85m.

Eurotunel rekomenduje również, aby w tej kategorii rezerwować samochody sportowe tzn. takie, które są wyjątkowo szerokie lub niskopodwoziowe.

Kategoria 3 – Van

Van do 1,85m wysokości.

W tej taryfie rezerwujemy typowe Vany, oczywiście do wysokości 1,85m. Pojazd może być częściowo przeszklony jak i całkowicie zabudowany tj. typu „blaszak”.

Regulacje odnośnie liczby pasażerów są takie same jak w taryfie osobowej.

Należy mieć na uwadze, iż masa całkowita pojazdu nie może przekroczyć 3,5 tony.

W pojeździe tym nie wolno jednak przewozić towarów komercyjnych tj. do dalszej sprzedaży a jedynie rzeczy na własny użytek np. podczas przeprowadzki. Podczas kontroli pracownicy Eurotunelu mogą weryfikować przewożony ładunek, w celu sprawdzenia rodzaju wykupionej taryfy.

Nie wolno również przewozić towarów niebezpiecznych (ADR), nawet w minimalnej ilości.

Vany przekraczające 3,5 tony masy całkowitej, szersze niż 2,55m, wyższe niż 3,6m lub przewożące ładunki niebezpieczne muszą być rezerwowane w taryfie transportowej (Cargo/Fracht) o czym na końcu artykułu.

Kategoria 4 – Van > 1,85m wysokości

Dotyczy tych samych pojazdów co w kategorii 3 – czyli Vanów, jednak powyżej 1,85 wysokości do maksymalnie 3,6 m wysokości.

Kategoria 5 – Kamper

Taryfa służąca do rezerwacji pojazdów typu Kamper czyli z funkcją spania. Również tutaj maksymalnie może przejechać 9 osób, bez różnic w cenie biletu.

Kategoria 6 – Minibus

Pojazdy służące do przewozu osób, mogą być rezerwowane w tej taryfie. Ilość pasażerów jest ograniczona do 17, łącznie z kierowcą.

Kategoria 7 – Motocykl

Dotyczy motocykli bez siedzenia bocznego i przyczepy.

Kategoria 8 – Autokar

Taryfa specjalna dla autokarów. Nie ma tu limitu miejsc dla pasażerów.Dotyczy motocykli bez siedzenia bocznego i przyczepy.

We wszystkich wspomnianych taryfach, tam gdzie jest to możliwe, można za dodatkową opłatą dorezerwować przyczepę. Podczas rezerwacji należy również zaznaczyć, czy będziemy podróżować z bagażnikiem dachowym lub uchwytem rowerowym na dachu, gdyż pozwoli to służbom Eurotunelu, na odpowiednie ustawienie pojazdu w wagonie.

Taryfa transportowa Eurotunelu

Osobną kategorię stanowią pojazdy przystosowane do transportu materiałów komercyjnych np. Vany, TIR-y.

Podzielone są one na 3 typy, różniące się znacznie ceną:

– pojazdy do 7,49m długości

– pojazdy od 7,5 m do 12,99 m długości

– pojazdy od 13 m do maksymalnie 19,4 m długości

W cenie biletu jest przejazd dla 2 kierowców, kolejny już za dopłatą.

Tak jak zostało to już omówione wcześniej, w tej taryfie znajdą się również inne pojazdy ale przewożące ładunki niebezpieczne oraz przekraczające 2,55 m szerokości i 3,6 m wysokości.

W celu wyceny przewozów towarowych lub wszelkich wątpliwości należy skontaktować się z biurem Master Travel, które od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą biletów na Eurotunel.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider