Tel. +48 59 722 84 23
Opłaty za przejazd Eurotunelem – co powinieneś wiedzieć?
Photo by (Mick Baker)rooster on Foter.com / CC BY-ND

Przeprawa z Francji na Wyspy Brytyjskie może trwać zaledwie 35 minut, jeśli zdecydujesz się na podróż Eurotunelem. Około 160 km/h mknie pociąg i to pod morzem. Eurotunel został zbudowany pod Cieśniną Kaletańską i choć nie jest najdłuższym tunelem, to zdecydowanie najbardziej popularnym – łączy bowiem Wyspy Brytyjskie z Europą. Ile kosztuje przejazd?

Jak odbywa się podróż Eurotunelem?

Każdy, kto niekoniecznie preferuje lot samolotem, a chce przedostać się z Europy do Wielkiej Brytanii, musi zdecydować się albo na prom albo na Eurotunel. Jeśli czas odgrywa tutaj priorytetową rolę, to warto wybrać Eurotunel, którym z francuskiego Calais do angielskiego Folkestone dojedziemy w 35 minut. Kursujące w Eurotunelu pociągi dostosowane są do przewożenia zarówno pasażerów, pojazdów jak i autokarów, jak również pojazdów z towarami. Rezerwując bilet na Eurotunel musimy podać zarówno informację o pojeździe, jak i pasażerach. Trzeba jednak pamiętać, że na każdy pojazd przypada określona liczba osób:

 • minibus – maksymalnie 17 osób,
 • motocykl – 2 osoby,
 • samochód – maksymalnie 9 osób.

UWAGA! Samochody z instalacją gazową LPG ze względu na bezpieczeństwo, nie są przewożone w Eurotunelu.

W przypadku wycieczek autokarowych przejazd przez Eurotunel najczęściej uwzględniony jest w cenie, a bilety organizuje już przewoźnik. Jeśli jedziemy prywatnym samochodem, to bilety na Eurotunel należy zakupić indywidualnie i to najlepiej z dużym wyprzedzeniem.

Bilety na Eurotunel, – od czego zależna jest cena?

highway

Podobnie, jak w przypadku lotu samolotem czy przeprawy promowej i przy rezerwacji biletów na Eurotunel liczy się przede wszystkim czas. Im szybciej bowiem wykupimy bilet, tym niższa będzie jego cena. Podjeżdżając więc na terminal bez rezerwacji biletu, musimy liczyć się z tym, iż zapłacimy najwyższą możliwą ceną.

To jednak nie jedyny czynnik, wpływający na koszt przejazdu.

Ważne jest również:

 • rodzaj pojazdu,
 • data przejazdu (miesiąc, dzień tygodnia, godzina wyjazdu),
 • taryfa biletu (np. bilet tam i z powrotem, albo open, bez podania konkretnej daty, ważny przez jeden rok, itd.).

Za przejazd w dwie strony można zapłacić więc:

 • od 135 zł dla pojazdów jednośladowych,
 • od 270 zł dla samochodów osobowych,
 • od 330 zł jeśli wybieramy się na urlop kamperem.

Informacje, które należy podać przy rezerwacji:

 • data i godzina przeprawy,
 • imię i nazwisko kierowcy i ilość pasażerów,
 • telefon kontaktowy,
 • nr rejestracyjny pojazdu,
 • rodzaj taryfy.

Na stronie www.mastertravel.pl/eurotunel.html można zarówno zapytać o cenę biletu w wybranym terminie, jak i dokonać rezerwacji.

Prośbę o wycenę można również wysłać bezpośrednio z tego bloga, wciskając „Zapytaj o bilet”

Przeprawa i kontrola graniczna

Między terminalem, gdzie odbywają się odprawy, a wjazdem do pociągu czeka nas jeszcze odprawa graniczna. Po sprawdzeniu ważności biletów, zostajemy skierowani do właściwej bramki, gdzie odbywają się dwie odprawy graniczne: francuska i angielska, lub na odwrót, w zależności czy jedziemy z czy do Anglii. Celnik ma prawo sprawdzić, co przewozimy, ale może też ograniczyć się jedynie do weryfikacji dokumentów tożsamości. W tunelu, podobnie, jak na lotnisku, znajdziemy punkty gastronomiczne i toalety. Jeśli do odjazdu pociągu zostało nam sporo czasu, możemy się napić kawy bądź zjeść gorący posiłek.

Ostatni etap to odnalezienie właściwej bramki i rampy, przy której stoi nasz pociąg. Po wejściu do pociągu, obsługa techniczna zabezpieczy koła samochodu. Po pociągu można się swobodnie poruszać, jednak nie wolno:

 • stać przed i za pojazdem,
 • palić papierosów,
 • wykonywać zdjęć z użyciem lampy błyskowej.

Jak dojechać do Eurotunelu?

Bilety na przejazd Eurotunelem można wcześniej zarezerwować bądź wykupić przy terminalu. Ta druga opcja wiąże się jednak często z wyższą ceną. Pytanie jednak, gdzie się kierować, jeśli bilety na Eurotunel już posiadamy?

– Calais we Francji – należy jechać autostradą A16 i kierować się na „Tunnel sous la Manche”. Do terminalu prowadzi zjazd nr 13,

– Folkestone Anglia – z Eurotunelu wyjazd jest bezpośrednio na autostradę M20.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider