Tel. 790 558 562
Rezerwacja busa do Anglii online – na co warto zwrócić uwagę?
Photo by JLaw45 on Foter.com / CC BY

Rezerwacja busa do Anglii online

Opcja odbioru spod samego domu przekonała Cię, by do Anglii dojechać busem? I słusznie. Nie musisz się ograniczać z bagażem, jesteś miło zaskoczony korzystną ceną, a do tego po przyjeździe do Anglii nie musisz szukać dodatkowych połączeń, by wydostać się np. z dworca autobusowego czy lotniska. Bilet na busa do Anglii zakupisz także online. Sprawdź więc, jak to działa.

Jak bilet na busa do Anglii zarezerwować online?

Rezerwacja biletu na busa do Anglii drogą online jest tak samo prosta, jak w przypadku zakupu biletów autokarowych. Przy dokonywaniu rezerwacji należy podać:

  • imię o nazwisko
  • numer telefonu,

a płatności za przejazd możemy dokonać również, wsiadając do busa.

Wszystko, co musimy zrobić, to znaleźć interesujące nas połączenie i wysłać zapytanie o dostępność, cenę i czas przejazdu. Bilet na busa możemy zarezerwować zarówno z krótszym, jak i dłuższym wyprzedzeniem. By mieć gwarancję dostępnych miejsc w busie, warto bilet zarezerwować oczywiście w miarę wcześniej. Jeśli jednak wszystkie miejsca na interesującą nas trasę są wyprzedane, to w mailu zwrotnym uwzględnione zostaną również dostępne, alternatywne połączenia.

Bilet na busa do Anglii online – wyszukaj interesujące Cię połączenie

London Eye

Dzięki dobrze zorganizowanej siatce połączeń, busy do Anglii zatrzymują się w wielu, nawet mniejszych miejscowościach zarówno Polski, jak i w Anglii. Przy rezerwacji biletu możemy określić więc skąd i dokąd chcemy wyjechać. Wystarczy więc, że np. na stronie mastertravel.pl wybierzemy zakładkę busy do Anglii, a następnie z menu po lewej stronie określimy cel dojazdu – np. Polska – Anglia. Po kliknięciu w miasto, z którego chcemy zostać odebrani, wyświetli nam się lista miejscowości, do których możemy dojechać. Nie ma konieczności wyszukiwania przystanków czy dworców autobusowych. Bus działa jak taksówka, odbiera spod konkretnego adresu i dowozi we wskazane przez nas miejsce.

Co jeśli na liście nie ma interesującej nas miejscowości?

Choć lista miast rzeczywiście jest imponująca, to oczywiście może się zdarzyć tak, że akurat tej w której mieszkamy, na liście nie ma. Jak przekonuje jednak na swojej stronie mastertravel.pl, pytanie również i w takiej sytuacji warto wysłać. Dlaczego? Ponieważ, jeśli na liście znajduje się sąsiednia miejscowość i dojazd nie zajmie kierowcy zbyt dużo czasu, to również rezerwacja zostanie zrealizowana. Ewentualnie konsultant zaoferuje inną alternatywę – przejazd autokarem bądź dowóz pod najbliższy, możliwy adres.

Bilet w jedną czy w dwie strony?

Także na busa mamy możliwość zarezerwowania biletu jednostronnego, jak i dwustronnego. W przypadku wykupienia miejsca na podróż powrotną, konieczne jest podanie konkretnej daty wyjazdu i miejsca, z którego chcemy, by nas odebrano.

Potwierdzenie rezerwacji

O etapie finalizacji rezerwacji zostaniesz poinformowany przez email bądź telefonicznie. Sam decydujesz, czy za bilet zapłacisz przelewem z wyprzedzeniem, czy rozliczysz się z kierowcą, bezpośrednio przed podróżą. Jeśli chcesz opłacić bilet przelewem, to otrzymasz numer konta, na który wpłacisz należność. Otrzymasz także e -maila z potwierdzeniem zaksięgowania wpłaty. Przy wysłaniu zapytania określ bardziej komfortową dla Ciebie formę płatności.

Zanim potwierdzisz zakup biletu

Kupując bilet online wszystkie informacje otrzymasz albo mailowo albo telefonicznie. Zweryfikuj więc, czy zostałeś poinformowany o:

  • ilości dozwolonego bagażu,
  • trasie przejazdu,
  • czasie dojazdu,
  • możliwości anulacji biletu,
  • możliwości zamiany biletu na inny termin,
  • możliwości zmiany trasy.

Jeśli nie, to koniecznie dopytaj o takie szczegóły, by nie być rozczarowanym na przyszłość.

Busy oferują wyższy komfort podróżowania, choćby ze względu na możliwość zabrania większego bagażu i dodatkowo posiadania bagażu podręcznego. Również czas dojazdu jest szybszy niż w przypadku autokarów, a do tego opcja dowiezienia pod konkretny adres ułatwia podróżowanie zwłaszcza w godzinach nocnych. Nie mniej jednak, zdarza się, że musimy przesunąć termin dojazdu, wybrać inną trasę, bądź planujemy przewóz większego bagażu, a bilet mamy już opłacony. Dlatego o takie szczegóły zdecydowanie warto zapytać wcześniej.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider