Tel. 790 558 562
Rezerwuj swój prom – bilety promowe do Norwegii

Nie ważne, czy planujesz udać się do Norwegii w poszukiwaniu pracy, czy może chcesz po prostu zwiedzić ten piękny, pełen fiordów i gór kraj, w pewnym momencie musisz wybrać rodzaj transportu.

Możemy skorzystać z tanich linii lotniczych, jednak wówczas należy zaplanować kolejny środek lokomocji, już z lotniska do miejsca docelowego.

Możemy jednak poruszać się swoim samochodem i skorzystać z wygodnej i dużej sieci połączeń promowych.

Połączenia promowe do Bergen

Bergen

Jednym z najczęstszych odwiedzanych miast w Norwegii jest Bergen, nazywane Bramą do Fiordów.

Jest to drugie co do wielkości miasto w Norwegii, z pięknym widokiem na morze. Położone pomiędzy siedmioma górami, pełne urokliwych uliczek i drewnianej zabudowy.

Będąc w Bergen nie sposób przeoczyć Bryggen – nabrzeże obejmujące 13 zabytkowych budynków, w których mieściła się dawna niemiecka siedziba Ligi Hanzeatyckiej.

Dla zapalonych kucharzy, jedną z ważniejszych atrakcji będzie słynny targ rybny – Fisketorget, gdzie można odnaleźć świeże owoce morza, jaki i lokalne warzywa i owoce.

Nie można pominąć też wspaniałego oceanarium, w którym zobaczyć można ponad 300 gatunków różnych zwierząt, zarówno morskich jak i tych tropikalnych.

Bergen to również przede wszystkim kultura i sztuka. Pełno tu studentów, którzy licznie odwiedzają muzea i galerie sztuki.

Do Bergen wygodnie dostać się, wybierając podróż przez Danię i popłynąć promem z Hirtshals.

Bilety promowe można zarezerwować tutaj:
https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,norwegia.html

Bilety promowe Stavanger

Stavanger

Chyba jedna z najbardziej znanych atrakcji Norwegii a szczególnie dla zapalonych wspinaczy: Preikestolen, znajduje się niedaleko Stavanger.

Preikestolen, zwana inaczej amboną, jest skałą która wznosi się pionowo na 604m i zakończona jest płaską powierzchnią w kształcie prostokąta. To taras, z zapierającym dech w piersi widokiem na fiord Lysefjord.

Preikestolen zaliczany jest do jednych z najwspanialszych punktów widokowych na świecie.

Warto jednak zwiedzić również samo Stavanger a szczególnie dzielnicę Gamle Stavanger, obejmującą zabytkowe domy drewniane z końca XVIII wieku.

W Stavanger znajduje się również muzeum naftowe, gdzie warto zapoznać się z historią wydobycia ropy naftowej, poznać budowę platform wiertniczych jak i najnowszych statków produkcyjnych.

Do Stavanger, tak samo jak i do Bergen popłyniemy promem z Hirtshals.

Promy do Kristiansand

Kristiansand

Kristiansand to stolica Południowej Norwegii, słynąca z bogatego życia kulturowego, licznych atrakcji turystycznych i …. białych domków.

Duża ilość studentów sprawia, iż to miasto tętni życiem nocą. Z kolei w ciągu dnia dzieci mogą bawić się wspaniale zwiedzając zoo czy wesołe miasteczko.

Głównym centrum Kristiansand jest jednak nabrzeże rybackie. Dzięki licznym restauracjom zjemy świeżutkie ryby czy krewetki. Koniecznie posmakować należy słynnego norweskiego łososia.

Miłośnicy historii powinni zobaczyć neogotycki kościół, który jest jednym z największych katedr w Norwegii oraz Fortecę Christiansholm z XVII wieku.

Na koniec Kanonmuseum – muzeum gdzie podziwiać można jedną z największych armat świata, zbudowaną przez Niemców podczas II wojny światowej.

Do Kristiansand dostaniemy się z Hirtshals, płynąc szybkim katamaranem HSC Fjord Cat. Trasę tą pokonuje on w 2 godziny i 15 minut.

Bilet na HSC Fjord Cat możesz zamówić na : https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe.html

Rezerwacja biletów promowych do Langesund

Langesund

Langesund to kolejne małe nadmorskie miasteczko, które warto odwiedzić, zwiedzając Norwegię.

Mamy tu wspaniały park wodny, stanowiący rozrywkę dla całej rodziny. Nie sposób przeoczyć historyczną latarnię morską, zbudowaną w 1839 roku.

Do Langesund dopłynąć można z Duńskiego Hirtshals lub z pozostałych Norweskich portów: Bergen i Stavanger.

Sandefjord – bilety promowe

Sandefjord

Sandefjord miasteczko słynące z wielorybnictwa i wikingów, którzy w dawnych czasach urzędowali w tych rejonach.

Oczywiście miasto posiada swoje Muzeum Wielorybnictwa, gdzie z bliska można przyjrzeć się szkieletom wielorybów i wyobrazić sobie ich wielkość.

Jak przystało na norweskie miasteczko, nie brakuje tu typowej norweskiej zabudowy: starych, drewnianych, pomalowano na biało domków.

Miasto słynie również z ogromnej posiadłości Andersa Jahre’a, wielorybniczego oligarchy. Posiadłość jego liczy 1200metrów kwadratowych.

Do Sandefjord dopłynąć można na przykład z Szweckiego portu: Stromstad.

Larvik – jeszcze więcej drewnianych domów

W tym małym miasteczku możemy zobaczyć największe skupisko drewnianych domów w całej Skandynawii. Według spisu z 1972 roku wyczytamy liczbę 1115 budynków.

Wiele z nich jest wspaniale udekorowanych.

Samo miasto natomiast szczyci się Thorem Heyerdahlem, słynnym podróżnikiem i naukowcem, który urodził się właśnie w Larvik. Na jego cześć w 1989 roku wykonano pomnik, do którego budowy użyto niezwykłego materiału. Jest to niebieska odmiana grafitu, która występuje w tamtej okolicy.

W Larvik warto zwiedzić Pałac Herregarden i Larvik Maritime Museum. W lato organizowane są również wycieczki do legendarnego źródła Farris. To tam, według legend, średniowieczny król Olaf zażywał wody.

Do Larvik można dopłynąć promem z portu Hirtshals w Danii.

Przeprawy promowe do Oslo

Oslo

Na koniec Oslo, stolica Norwegii i jednocześnie jedno z najdroższych miast na świecie. Tutaj ceny mogą przyprawić o ból głowy. Warto jednak poświęcić weekend na zwiedzanie tego tętniącego życiem, nowoczesnego miasta.

Opera Narodowa to prawdziwe dzieło sztuki, inspirowane górą lodową. Ma aż 6 pięter a z jej dachu możemy podziwiać panoramę Oslo.

Każdy kto interesuje się nauką, musi odwiedzić salę ratusza, gdzie co roku odbywa się ceremonia wręczania Nagrody Nobla.

Historyczny symbol Norwegii: Twierdza Akershus, forteca obronna Oslo czy Katedra to kolejne ważne miejsca warte zwiedzania.

Jeśli chcemy odpocząć powinniśmy udać się do Parku Vigelanda, gdzie wśród fontann i mnóstwa rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda, zaznamy spokoju i ciszy.

Fani skoków narciarskich, powinni oczywiście odwiedzić skocznię Holmenkollen, która wyraźnie góruje nad miastem.

Do Oslo przeprawić możemy się bezpośrednio z Niemiec, wybierając się w 20 godzinny rejs z Kiel lub z Dani z portów: Frederikshavn, Hirtshals lub Kopenhagi.

Sprawdź ofertę wszystkich połączeń promowych na stronie: mastertravel.pl

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider