Tel. 790 558 562
Wygodnie, tanio, bezpiecznie – busy z Polski do Anglii

Mimo, iż rynek pracy dla emigrantów w Anglii kurczy się , wciąż wielu Polaków aktywnie szuka tam pracy zarobkowej. Stabilna gospodarka, dobre zaplecze socjalne, ulgi, preferencyjne warunki dla nowych przedsiębiorców, to wszystko sprawia, iż wielu z nas decyduje się na rozpoczęcie swojej aktywności zawodowej właśnie w Wielkiej Brytanii.

Według opublikowanych przez ONS danych, z końca 2017 roku, w Wielkiej Brytanii mieszka około miliona Polaków.

Większość z nich przybyła na Wyspy w latach 2004-2014, czyli w czasie, kiedy Polska przystąpiła już do Unii Europejskiej i rynek brytyjski otwarł się dla naszych pracowników. Szacuje się, że mniej więcej 80% Polaków w Wielkiej Brytanii jest aktywnych zawodowo.

Wszystko to sprawia, iż istnieje również ogromne zapotrzebowanie na transport. Tysiące Polaków codziennie pokonuje trasę z Polski do Anglii. Wielu z nich odwiedza również swoje rodziny, rozlokowane po całej Wielkiej Brytanii.

Wygodną formą transportu, odpowiadającą temu zapotrzebowaniu są busy do Anglii.

Busy Polska – Anglia czyli Wygoda

Biorąc pod uwagę odległość, która dzieli Polskę i Wielką Brytanię, należy uzmysłowić sobie, iż podróż własnym samochodem to dość duży wysiłek. Szczególnie dla jednego kierowcy. Trzeba zaplanować dodatkowy nocleg na wypoczynek. Do tego dochodzi przeprawa przez Kanał La Manche. Tutaj możemy wybrać podróż Eurotunelem, która trwa 35 minut, lub przeprawę promową, która liczy prawie 2 godziny. Należy jeszcze wliczyć czas odpraw i zaokrętowania. To wszystko sprawia, iż znużenie kierowcy wzrasta a co za tym idzie, możliwość spowodowania wypadku.
Koszty zużytego paliwa również odegrają niebagatelną rolę.

Alternatywą jest podróż samolotem.

Dzięki tanim liniom lotniczym, podróż jest niezwykle szybka i stosunkowo tania. Jednak i tu pojawiają się problemy. Regulamin tanich linii lotniczych przewiduje zabranie tylko niewielkiego bagażu turystycznego, a przecież wielu rodaków wyjeżdża na długi okres, zabierając mnóstwo rzeczy jak i dobrej polskiej żywności 😉

Co więcej, musimy przemyśleć jak dostać się na lotnisko, a później jeszcze jak dojechać już na miejsce docelowe, kiedy już wysiądziemy z samolotu. Możemy skorzystać z transportu publicznego, który może zając nam dużo czasu lub skorzystać z taksówek, które jednak w Wielkiej Brytanii są bardzo drogie.

A może tak pojechać busem, który przyjedzie pod nasz dom i zabierze nas prosto do miejsca docelowego?

Nasz problem z bagażami też przestanie praktycznie istnieć. Możemy zabrać ze sobą 2 duże torby podróżne, w których upchniemy wiele rzeczy. Zmieści się też i nasz rower czy telewizor, jeśli tylko zapragniemy go zabrać ze sobą.

To nie wszystko. Nasz ukochany pies czy kot, z którym nie potrafimy się rozstać też odwiedzi Wielką Brytanię.

Ponieważ busy posiadają fotele turystyczne, dopasowane do dalekich tras, naszą podróż spędzimy w komfortowych warunkach. Do dyspozycji będziemy mieli bezprzewodowy internet czy telewizję.
Nowoczesny system klimatyzacji zapewni nam komfort również w upalne dni. Rozkładane fotele pozwolą również na przespanie się podczas podróży.

Tanie bilety na busy z Polski do Anglii

Londyn

Ceny biletów na busa do Wielkiej Brytanii zaczynają się od 400 złotych. Należy wziąć pod uwagę fakt, iż w tej cenie znajduje się już opłata za przejazd Eurotunelem lub przeprawę promową, która przy podróży własnym samochodem, może niejednokrotnie przewyższyć kwotę całego biletu na busa.

Kolejną ważną rzeczą jest to, iż już nie musimy się planować naszego wyjazdu z dużym wyprzedzeniem, co w wielu przypadkach jest wręcz niemożliwe. W przypadku tanich linii lotniczych, bilety są naprawdę tanie, tylko przy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Busy z Polski do Anglii są w stałej cenie, za wyjątkiem okresu świąt. Należy jednak dla bezpieczeństwa zachować okres od rezerwacji do daty wyjazdu wynoszący od tygodnia do dwóch. Jest to bardzo uczęszczany kierunek i busy szybko się zapełniają.

Bezpieczne busy Polska Anglia

Przejazd do Wielkiej Brytanii do wielogodzinna podróż. Wszystko musi być dokładnie zaplanowane i wyliczone. Nabiera to szczególnego znaczenia, jeśli weźmiemy pod uwagę dziewięciu pasażerów, z których każdy chce jechać w inne miejsce.

Dlatego duże znaczenie ma tutaj doświadczenie firmy przewozowej, która działa w branży od wielu lat. Doświadczeni kierowcy będą umieli poradzić sobie w razie nieprzewidzianych sytuacji. Kierowca z certyfikatem to nie wszystko. Liczy się podejście do klienta i zrozumienie jego potrzeb. Nie każdy bowiem dobrze znosi tak długą podróż, czy czuje się wręcz zagubiony, szczególnie jeśli jest osobą starszą.

Same pojazdy przechodzą oczywiście regularne przeglądy serwisowe na specjalnych stacjach kontroli i są gotowe do pokonywania długich tras. Nie ma tu żadnych kompromisów. Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze.

Rezerwacja busa do Wielkiej Brytanii

Co zatem zrobić aby skorzystać z tej formy podróży?

Wystarczy wejść po ofertę na www.mastertravel.pl, dzwoniąc pod numer 59 722 84 23 lub napisać maila na: biuro@mastertravel.pl.

Dla ułatwienia na stronie https://www.mastertravel.pl/busy,anglia-polska.html podajemy wykaz miast do których regularnie jeździmy.

Jeśli naszego miejsca nie ma na tej liście, nie należy się zrażać, sprawdzimy czy będziemy mogli zrealizować to połączenie. Do samej rezerwacji podajemy Imię, Nazwisko, nr telefonu i oczywiście adres wyjazdowy i docelowy. I to tyle.

Potwierdzenie przyjęcia rezerwacji otrzymamy na maila lub sms na telefon.

Sam kierowca kontaktuje się z nami dzień przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu, aby uzgodnić godzinę wyjazdu. My już tylko czekamy spakowani i gotowi do wyjazdu.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider