Tel. +48 59 722 84 23
Zwiedzanie Londynu – zaplanuj swoją wycieczkę

A więc postanowione, w końcu trzeba odwiedzić słynną stolicę Wielkiej Brytanii. W końcu tyle o tym miejscu słyszeliśmy. Jak wiadomo, w tym mieście nie można się nudzić. Atrakcji jest tyle, że ciężko je wyliczyć. Jedno jest pewne, ze trzy dni należy sobie zarezerwować, aby choć trochę liznąć londyńskiego świata. Gdyby jednak nieco zwolnić podczas zwiedzania, aby dokładnie zapoznać się z historią tego pięknego miasta, dodatkowo spokojnie wypić angielską herbatkę czy piwo w pubie – to tydzień by nie wystarczył.

Od czegoś jednak trzeba zacząć.

Dojazd do Londynu

W celu dojazdu do Londynu warto skorzystać z usług firmy transportowej. Podróżując komfortowym busem do Londynu dojedziemy pod wybrany przez siebie wcześniej adres. Bus do Anglii zabierze nas również spod naszego domu. Busy do Wielkiej Brytanii wyjeżdżają raz w tygodniu.

Co więc należy zobaczyć obowiązkowo zwiedzając Londyn ?

Nasze must-see zaczniemy od chyba najsłynniejszej (nie licząc Big Bena) londyńskiej atrakcji – London Eye.

Diabelski Młyn

London Eye

Dla tych, co nie mają lęku wysokości i chcą zobaczyć miasto z wysokości 135 metrów, „diabelski młyn’ nadaje się idealnie. To najwyższe koło obserwacyjne w Europie. Szklane kapsuły pozwalają rozkoszować się panoramą miasta. Cały obrót koła zajmuje 35 minut, więc jest sporo czasu aby napstrykać dużo zdjęć.

Niesamowita wieża

Drugą, wspomnianą już atrakcją jest Elizabeth Tower. Każdy z nas zna ten widok, choć nie pod tą nazwą. Elizabeth Tower wysoka na 96 metrów, skrywa w sobie olbrzymi, ponad 13 tonowy dzwon, który rozbrzmiewa co godzinę, a jego urocza nazwa Big Ben, rozjaśnia nam już w głowie o jakiej atrakcji mowa.

Jeśli dodamy do tego 7,5 metrowy zegarek na szczycie wieży, to mamy idealny widok do naszej fotki. A ten mały zegarek waży około 5 ton !!

Najpiękniejszy most

Tower Bridge, bo o nim mowa, symbolizuje potęgę imperium brytyjskiego. I trzeba przyznać, że wywiązuje się z tego wyśmienicie. Wspaniała konstrukcja z kamienia i stali, składa się z dwóch wież i dwóch przęseł, a każde z nich podnosi się do góry w ciągu półtorej minuty.

A tuż obok zwiedzimy Tower of London, średniowieczną twierdzę zajmującą aż 7 ha. W samym środku stoi Biała Wieża, w której znajduje się niezwykła kolekcja zbroi. Tam poznacie historię angielskich królów.

Rezydencja królowej

Cudowne dzieło z epoki baroku, stanowi obecnie rezydencje brytyjskich monarchów. Pałac Buckingham jest największym na świecie pałacem królewskim. To właśnie tu odbywają się największe uroczystości państwowe. Każdego roku odwiedza go 50 tysięcy turystów z całego świata.

Sam Pałac można zwiedzać jedynie w sierpniu i wrześniu, kiedy rodzina królewska przebywa na wakacjach.

Londyńskie muzea

Dla fanów zwiedzania muzeów na liście powinny znaleźć się Muzeum Tate Modern oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Tate Modern to brytyjskie muzeum międzynarodowej sztuki współczesnej. Stało się jednym z najważniejszych centrów kultury i sztuki współczesnej. Ponad 5 milionów gości rocznie to imponujący wynik.

Drugie z muzeów zrobi szczególne wrażenie zwłaszcza na dzieciach, ponieważ znajdują się tu szkielety dinozaurów. Ogromny szkielet Diplodocka, czaszka Triceratopsa i wiele innych atrakcji sprawią, że kilka godzin minie w oka mgnieniu. Dodatkowo cała masa zabawek interaktywnych, gdzie można wykonywać różnego rodzaju eksperymenty czy symulacje.

Zakupy w Londynie

Coś co szczególnie zainteresuje Panie, które jak wiemy uwielbiają zakupy, to Dom Towarowy Harrods oraz słynna Oxford Street.

Londyński Harrods, to według wielu najbardziej ekskluzywny dom towarowy na świecie, a jego slogan „Mamy wszystko, czego chcesz” to nie tylko pusta reklama. Siedmiopiętrowy budynek mieści 330 działów, w których można zakupić dosłownie wszystko. Najsławniejsi projektanci, najmodniejsza biżuteria, najlepsze gatunki win czy szampanów, tysiące zabawek dla dzieci, pamiątek itd…itd.

Za mało ?

Zapraszamy na Oxford Street. 3 km pełne sklepów i domów towarowych. W tym największe centra handlowe w Londynie – Primark.

Wyżej niż London Eye

London Eye to za nisko? Proponujemy zajrzeć do The Shard, najwyższego wieżowca w Londynie, który wznosi się ponad 300 metrów nad ziemią. Obiekt składa się z 72 pięter. Na ostatnich z nich znajduje się najwspanialszy taras widokowy na stolicę Anglii. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych widoczność sięga do 64 kilometrów.

Call Now ButtonZadzwoń do nas
Zapytaj o bilet
close slider