mastertravel.pl
Jakim busem do Anglii?

Szybkim czy tanim, a może wygodnym ?

Podróż do Wielkiej Brytanii jest długa i wyczerpująca. Wiąże się również z pewnymi kosztami. Warto więc poświęcić chwilę i zastanowić się nad wyborem busa, który spełni nasze oczekiwania. Mimo, iż jest to dłuższa forma podróży na wyspy od połączeń lotniczych, wciąż cieszy się nie słabnącą popularnością wśród Polaków. Wiąże się to z brakiem konieczności szukania dodatkowych transportów z lotnisk oraz mocno ograniczona ilość bagażu, którą pasażer może zabrać ze sobą w samolocie.

Na co jednak zwrócić uwagę wybierając przewoźnika, z którego usług chcielibyśmy skorzystać?

Jeśli naszym priorytetem jest czas i chcielibyśmy dotrzeć do Anglii w jak najkrótszym czasie, to zdecydowanie lepiej zwrócić się jednak w kierunku połączeń lotniczych. Wszystkie firmy przewozowe reklamujące super szybkie przejazdy od razu powinny zwrócić naszą szczególną uwagę. Szybkość będzie bowiem oznaczała zredukowanie liczby przystanków, gdzie kierowca będzie mógł chwilę odpocząć oraz nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości na drodze. Łatwo wówczas o wypadek drogowy a przecież bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem.

Bus do Anglii zabiera również pasażerów z różnych miejsc w Polsce oraz rozwozi po rozległym terenie Wielkiej Brytanii. Musimy więc przygotować się na dwudziesto-paro godzinną podróż.

Może zatem poszukać najtańszego przewoźnika ?

Jak zawsze warto przed kupnem czegokolwiek porównać kilka ofert. Tak samo w przypadku przejazdów busowych do Anglii. Konkurencja jest bardzo duża, wiele firm świadczy tego typu usługi. Należałoby więc sprawdzić co otrzymamy w cenie, którą przyjdzie nam zapłacić za busa.

Jedną z najistotniejszych kwestii będzie czy oferowany przejazd jest w systemie door-to-door. Ten niesamowicie wygodny dla podróżującego system oznacza, iż zostanie on zabrany spod samego domu oraz dowieziony pod wskazany adres. Cała organizacja wyjazdu sprowadza się jedynie do rezerwacji miejsca w busie. Przy wyborze podejrzanie taniej oferty, może zdarzyć się, iż pasażer zostanie dowieziony jedynie do autostrady biegnącej w pobliżu jego miejsca docelowego, a cała dalsza organizacja dojazdu leży w gestii podróżującego.

Drugą, niezwykle istotną sprawą dla podróżujących, jest fakt ile bagażu będą mogli zabrać w cenie, którą zapłacą za bilet. Z uwagi na to, iż wielu Polaków wyjeżdża do Anglii na dość długi okres czasu, nie bez znaczenia jest, czy zabiorą ze sobą jedną walizkę, czy może dwie ? A co jeśli będzie ich więcej ? Warto o to dopytać podczas rozmów z przewoźnikami.

Część z nas zabiera ze sobą również swoich ulubionych pupili: kota lub psa. Nie wszyscy przewoźnicy godzą się na ich przewóz a ceny również mocno się różnią.

Jeśli mowa o cenie za przejazd busem do Anglii, warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie, wpływającym na jej wysokość. Siłą rzeczy dojazd na wyspy musi wiązać się z przeprawą promową lub przejazdem Eurotunelem. Ich koszt powinien być wkalkulowany w cenę naszego biletu. Sprawdźmy więc czy tak jest na pewno.

A może jednak to komfort i bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze ?

Skoro czeka nas długa podróż, to dlaczego nie spędzić jej w komfortowych warunkach.

Wygodne fotele turystyczne, regulowane w wielu płaszczyznach sprawią, iż będziemy mogli znaleźć swoją ulubioną pozycję podczas jazdy. Telewizja i internet umilą nam czas i sprawią, iż podróż nie będzie się tak dłużyć a komfortowa strefowa klimatyzacja, pozwoli ją odbyć przyjemnie nawet w upalne dni.

Nie bez znaczenia pozostaje doświadczenie firmy przewozowej. Doświadczeni kierowcy to przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze i pewność w przypadku sytuacji awaryjnych, które mogą wystąpić. Firma przewozowa, która istnieje wiele lat na rynku, nie pozwala na używanie pojazdów z wątpliwym stanem technicznym. Tylko regularne serwisy są w stanie zapewnić bezproblemową podróż i komfort.

Sam komfort podróży to również szybkie procedury rezerwacji i gwarancja przejazdu. W przypadku rzetelnej firmy przewozowej, po rezerwacji, zawsze otrzymamy bilet jako potwierdzenie zawarcia umowy przewozu, co jest też związane z posiadaniem dokumentu w przypadku jakichkolwiek, naszych przyszłych roszczeń. Mamy więc gwarancję, że zarezerwowane miejsce w busie będzie czekało na nas w dniu wyjazdu.

Szukając firmy przewozowej, posiłkujmy się również opiniami innych. Poszukajmy informacji w internecie, popytajmy znajomych. Ich ocena będzie dla nas niezwykle cenna. Profesjonalne firmy dbają o swój wizerunek i zadowolenie klienta jest dla nich priorytetem.

Jakim więc busem pojedziemy do Anglii: tanim…wygodnym…bezpiecznym ?

A może takim, który spełni wszystkie te wymogi 🙂

Zapytaj o bilet
close slider