mastertravel.pl
Bilety promowe do Szwecji – podróżuj wygodnie

Planując podróż do naszych północnych sąsiadów, możemy skorzystać z wygodnych połączeń promowych, bezpośrednio z Polski. Ta wygodna i elastyczna opcja, pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, jeśli podróżujemy własnym samochodem, gdyż nie musimy pokonywać długiej trasy przez Niemcy i Danię. Podróż promem jest również najekonomiczniejsza, gdyż koszt biletu promowego jest niewspółmierny z kosztami paliwa, zużytego do jazdy samochodem.

Oczywiście najszybszą formą transportu do Szwecji wciąż pozostają połączenia lotnicze, jednak znaczne ograniczenia ilości bagażu jak i swobody dalszego poruszania się, powodują że to promy są najchętniej wybieranym środkiem komunikacji.

Rejsy promowe to również duża wygoda. Szczególnym powodzeniem cieszą się rejsy nocne. Komfortowe kabiny umożliwią nam spokojny sen a dzięki temu cała podróż minie w oka mgnieniu. Dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas podczas rejsu, promy zapewniają różnorodne atrakcje, od zakupów w sklepach, po bary i restauracje. Dla lubiących dobrą zabawę organizowane są wieczorne dyskoteki. Nie można więc narzekać na nudę.

Organizując naszą wyprawę musimy jednak pamiętać o tym, że pojazdy powinny być gotowe do załadunku na co najmniej 90 min. przed planowanym odejściem promu.

Promy z Polski do Szwecji

Cherubino [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Rejsy promowe do Szwecji możemy rozpocząć ze Świnoujścia lub Trójmiasta.

Jednym z najbardziej popularnych kierunków jest połączenie Świnoujście – Ystad. Kursujące wahadłowo promy, które dwukrotnie w ciągu dnia przemierzają tą trasę, dają niesamowitą elastyczność w dopasowaniu rejsu do naszych planów podróży. Do wyboru mamy więc rejs dzienny oraz nocny i to w każdy dzień tygodnia.

Drugim połączeniem, jakie oferuje Świnoujście; jest rejs do położonego bardziej na zachód Trelleborga. Tutaj mamy jeszcze większą swobodę, gdyż do dyspozycji mamy 4 rejsy w ciągu dnia.

Trójmiasto również oferuje dwie różne opcje przeprawy.

Z portu w Gdyni, w ciągu 10 godzin, dopłyniemy do południowo-wschodniego portu – Karlskrona, skąd drogą E22 możemy wyruszyć w dalszą podróż na północ Szwecji. Będziemy mogli skorzystać z dwóch rejsów dziennych oraz jednego nocnego.

Dużo dłuższe połączenie promowe oferuje Gdańsk. 18 godzinny rejs kończy się w szwedzkim Nynashamn, niecałe 60 km od Sztokholmu. Wypływając o godzinie 18 z Gdańska, już w południe następnego dnia jesteśmy tuż pod stolicą Szwecji

Połączenia promowe z Niemiec do Szwecji

Podróżując przez Niemcy, również możemy skorzystać z sieci połączeń promowych aby przedostać się do Szwecji. Najwięcej z nich prowadzi do szwedzkiego Trelleborga. W tym przypadku skorzystać możemy z trzech portów, rozlokowanych wzdłuż wybrzeża Niemiec tj. Sassnitz, Rostock oraz Travemunde.

Port w Sassnitz oferuje tylko jedno wypłynięcie dziennie, natomiast w przypadku pozostałych jest ich kilka w ciągu dnia.

Niemcy oferują również połączenie promowe z przepięknym szwedzkim miastem Goteborg. W tym celu musimy udać się do Kiel, skąd wyruszymy w 15 godzinny rejs.

Skandynawia

Szwecja, rzecz jasna, posiada również całą sieć połączeń promowych z pozostałymi skandynawskimi państwami, co pozwala na wygodne podróżowanie po północnej Europie.

Sama Finlandia oferuje kilka rejsów, w tym jeden najważniejszy, raz dziennie łączący obie stolice Helsinki i Sztokholm. Do Sztokholmu dostaniemy się również z portów położonych w Turku, Langas i Mariehamn.

Z sąsiadującą Norwegią, Szwecja posiada jedno bardzo ciekawe połączenie promowe, znacznie ułatwiającą podróż dla jadących od strony Goteborga w stronę Norwegii. 2,5 godzinny rejs z Stromstad do Sandefjord pozwala skrócić pokonywaną trasę samochodową.

Z najmniejszym skandynawskim państwem – Danią, Szwecja również oferuje dwa rejsy promowe, kursujące co kilka godzin i oferujące sprawną komunikację z północną częścią Danii.

Pierwszy z nich łączy Frederikshavn z Goteborgiem, drugi natomiast Grenaa i Varberg i w ciągu 3 godzin znajdziemy się już na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

Promy z Europy wschodniej

Photo by TN Drum Guy on Foter.com / CC BY-NC

Szlaki promowe z portów Europy Wschodniej najczęściej kończą swój bieg w stolicy Szwecji, skąd za pomocą całej sieci autostrad możemy wyruszyć w dalszą podróż

Estonia i Łotwa oferują połączenia promowe również ze swoich stolic tj. Tallina i Rygi, natomiast Rosja udostępnia turystom ze Sztokholmu możliwość zwiedzania przepięknego Petersburga.

Litwa jako jedyna zapewnia rejs promem do innych portów niż Sztokholm. Z litewskiego portu Klajpeda wyruszymy do południowej Szwecji tj. do Trelleborga oraz Karlshamn.

Zapytaj o bilet
close slider