mastertravel.pl
Busy do Anglii. Na co warto zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?

Poszukujesz transportu do Anglii ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Od czego zacząć poszukiwania i co sprawdzić aby sprawnie i komfortowo dostać się do naszego miejsca docelowego ?

W niniejszym artykule postaramy się przedstawić Ci kilka wskazówek, które mamy nadzieje ułatwią Ci podjęcie decyzji w tym temacie.

Zadanie nie jest łatwe, gdyż obecnie przewoźników oferujących usługi przewozu do Wielkiej Brytanii na rynku jest bardzo dużo. Wielu z nich to jednak firmy z małym doświadczeniem i niskim poziomem obsługi. Przecież wystarczy kupić busa z paroma siedzeniami, wpisać w ogłoszeniach, że rozwożę ludzi po całej Polsce i Anglii i gotowe. Jakże często później, jesteśmy rozżaleni bo bus jednak po nas nie przyjechał, bo nasza miejscowość jest za daleko lub bus okazał się starym złomem do którego strach wsiadać, nie mówiąc już o jakimś komforcie a sam kierowca jest chamski i opryskliwy.

Od czego zacząć?

Tutaj z dużą pomocą przychodzi nam internet, który jest skarbnicą wiedzy i wymiany doświadczeń. Zacznijmy więc od sprawdzenia opinii o danym przewoźniku, czy to w wizytówce google czy forach internetowych, specjalnie poświęconych temu tematowi.

Każda firma dbająca o swoją markę, jest nastawiona na zadowolenie klienta i będzie się troszczyła o swój wizerunek również w internecie. Zadowolenie klienta nabiera dużego znaczenia szczególnie w sytuacjach awaryjnych, które mogą zdarzyć się na drodze w tak długiej trasie. Ważne jednak, abyśmy poświęcili trochę czasu na przeanalizowanie tych opinii, gdyż nie brakuje klientów, którzy zawsze mają powód do niezadowolenia gdyż np. według nich kierowca robi za długą przerwę a oni przecież się spieszą lub Pan nie został wpuszczony do busa gdy był pod wpływem alkoholu, a przecież on wypił tylko kilka piwek. Niestety nawet najlepsze firmy przewozowe, muszą borykać się z takimi opiniami i takimi klientami.

Kolejną rzeczą którą warto sprawdzić jest doświadczenie danej firmy przewozowej. Musimy zdawać sobie sprawę, że organizowanie przewozów międzynarodowych, a szczególnie w przypadku działania na dużym obszarze, wymaga niemałego doświadczenia i wiedzy, tak aby podróż odbyła się komfortowo ale i w jak najkrótszym możliwym czasie. Doświadczenie to również wiedza jak postępować w sytuacjach awaryjnych, które mogą się zdarzyć oraz co najważniejsze doświadczenie to kierowcy którzy zapewnią Ci bezpieczeństwo na drodze. Sprawdźmy więc jak długo firma działa na rynku i zapytajmy o to jak będzie zorganizowana sama podróż.

W chwili obecnej większość przewoźników oferujących busy do Anglii ,wykonuje usługę Door – to – Door, co oznacza, iż zostaniemy zabrani spod naszego domu i dowiezieni pod konkretny adres. To właśnie ta usługa tak bardzo rozpowszechniła usługi przewozu osób busami, gdyż istotnie podnosi komfort podróży. Nie musimy martwić się o dodatkowy transport czy biegać z bagażami po mieście. Upewnijmy się więc, czy nasz przewoźnik na pewno oferuję tego typu usługę.

Odnośnie samej organizacji przejazdu, warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt, a mianowicie przesiadki. Oczywiście nikt z nas ich nie lubi i kojarzą nam się z długim wyczekiwaniem na dworcach. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż w przypadku większych firm przewozowych o dużym obszarze działania, taka przesiadka może okazać się nieunikniona. Busy zbierają pasażerów z dużego obszaru Polski, aby następnie w jednym miejscu rozdzielić ich na poszczególne trasy, biegnące po terytorium Anglii. Dopytajmy więc czy taka przesiadka jest przewidziana, w jakim miejscu i jak długo będzie ona trwała. Tak jak pisaliśmy wcześniej, tutaj przydaje się doświadczenie, które pomoże sprawnie przeprowadzić całą operację i skrócić jej czas do minimum.

Komfort podróży

Wiemy już jak nasz wyjazd będzie zorganizowany, pozostaje zatem pytanie w jakich warunkach go spędzimy. Nie jest to bowiem kilkugodzinna wycieczka samochodem. Najlepiej aby pojazd wyposażony był w wygodne fotele turystyczne, przystosowane do długich podróży, gdyż dzięki nim łatwiej nam będzie znaleźć wygodną dla siebie pozycje. Telewizja czy darmowy internet powoli staje się standardem a dzięki nim podróż minie szybciej. Strefowa klimatyzacja umożliwi komfortową jazdę nawet w upalne dni.

Na koniec koszt podróży.

Wiemy już co chcielibyśmy dostać, pozostaje porównać oferty przewoźników, oferujących podobny komfort i bezpieczeństwo podróży.

Istotną kwestią, szczególnie dla tych którzy planują dłuższy wyjazd, jest ilość bagażu, który możemy przewieźć w cenie biletu oraz czy jest też możliwość transportu większych rzeczy jak np. rower. A może chcemy również zabrać ze sobą swojego pupila ? Wszystko to ma wpływ na cenę końcową.

Warto również zapytać o regulamin zmian czy zwrotów w przypadku ewentualnych zmian naszych planów aby nie być zaskoczonym jeśli nie wszystko pójdzie po naszej myśli.

Mamy nadzieję że powyższa lista pozwoli przygotować się Państwu do rozmów z przewoźnikami i ułatwi wybór tego jednego.

Zapytaj o bilet
close slider