mastertravel.pl
Bilety na Eurotunel – rezerwuj bezpiecznie on-line
Photo by Tony Hisgett on Flickr / CC BY

Pandemia koronawirusa (SARS-CoV-2) na zawsze już odcisnęła swoje piętno w historii ludzkości, w niemal wszystkich dziedzinach naszego życia, od drastycznego spowolnienia gospodarki, załamaniu rynku pracy aż po sferę naszego zdrowia psychicznego, kiedy to pozostajemy w kontrolowanej izolacji.

W tym szczególnym czasie, kiedy to rządy poszczególnych państw, podejmują drastyczne interwencje w walce z koronawirusem, firmy muszą szybko dostosowywać się do zmieniających się potrzeb swoich klientów jak i zmieniać swój profil, podążając za nowymi trendami.

Jak wynika z badań, ruch transportowy pozostaje jednak na w miarę jednakowym poziomie, mimo wielu wyzwaniom, którym przewoźnicy muszą stawić czoła. Szczególnie istotne pozostaje dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się warunków funkcjonowanie przewozów drogowych, a w szczególności tych międzynarodowych.

Również w przypadku ruchu do Wielkiej Brytanii, transport drogowy pozostaje bez zakłóceń. Operator tunelu – „Eurotunnel”, łączącego Stary Kontynent z Wyspami, który pozwala w 35 minut przebyć Kanał La Manche, opracował i wdrożył wiele procedur sanitarnych, ograniczających ryzyko zakażeń.

Jedną z ważniejszych kwestii pozostaje jednak sprawa rezerwacji samego biletu na przejazd Eurotunelem między Francją a Anglią.

Rezerwacja on-line daje nam dwie wymierne korzyści. Po pierwsze ograniczamy maksymalnie kontakt z innymi osobami, niż kupując taki bilet w biurze stacjonarnym czy bezpośrednio na terminalu Eurotunelu. Po drugie, wcześniejsza rezerwacja on-line daje nam możliwość wykupienia biletu w dużo niższej cenie.

Rezerwacje takie możemy założyć na stronie internetowej: https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html

Możemy również sprawdzić oferty na różne dni, jak i porównać z cenami przepraw promowych, tak aby wybrać najkorzystniejszą opcję przejazdu.

Sam proces rezerwacji jest szybki i bezpieczny. Nie ważne czy kupujemy bilet na przejazd Eurotunelem z Francji czy z Anglii. sprowadza się jedynie do podania drogą mailową danych potrzebnych do założenia samej rezerwacji. W odpowiedzi otrzymujemy przygotowane oferty, jak i link kierujący do szybkich płatności online, gdzie opłacimy wybraną przez nas opcję przejazdu.

Po dokonanej płatności otrzymamy kod rezerwacji. Kod ten może być wysłany zarówno na naszego maila jak i sms-a, w zależności, którą opcję zaznaczymy wysyłając zamówienie. Kodem tym posługujemy się na terminalu Eurotunnelu, wpisując go na wjeździe do specjalnego czytnika. W przypadku pojazdów ciężarowych specjalna kamera automatycznie zczytuje numery tablic rejestracyjnych i kierowca nie musi nawet pamiętać kodu rezerwacyjnego.

Photo by Graham on Flickr / CC BY

Należy jednak pamiętać o ważnej zasadzie odróżniającej przejazdy osobowe od ciężarowych.

W przypadku podróży samochodem osobowym, Vanem czy też minibusem, rezerwację na Eurotunel dokonujemy na konkretną godzinę. W obecnych czasach pandemii jest skrupulatnie przestrzegane, aby nie podjeżdżać pod bramki zbyt wcześnie tj. maksymalnie 45 minut przed odjazdem pociągu. Należy jednak zachować również minimalny czas 30 minut, potrzebny obsłudze na prawidłowe ustawienie pojazdów w pociągach.

Inaczej jest natomiast w przypadku pojazdów ciężarowych. Tutaj bilety sprzedawane są jako „OPEN” czyli bez konkretnej godziny. Kierowca podjeżdżający pod terminal, przeprawi się pierwszym wolnym pociągiem.

W przypadku transportu towarowego Eurotunelem z Francji czy Anglii, ceny na przejazd są stałe i zależą przede wszystkim od długości pojazdu, natomiast jeśli chodzi o transport osobowy, obowiązuje tutaj zasada im wcześniej tym taniej. Dodatkowo Eurotunel przewidział dodatkowe taryfy: 2-dniowe (powrót na drugi dzień) oraz 5-dniowe (powrót w przeciągu 5 dni), które oferują korzystniejsze ceny w przypadku podróży w jedną i drugą stronę.

W ciągu dnia poszczególne godziny przejazdów potrafią dość znacznie różnić się pod względem ceny. Dodatkowo uwzględnić należy typ pojazdu, którym podróżujemy jak i samą liczbę osób.

Warto więc skorzystać z usług autoryzowanego pośrednika sprzedaży biletów na Eurotunel w Polsce, aby otrzymać rzetelną i korzystną ofertę, zachowując przy tym bezpieczeństwo, które w obecnych czasach jest najważniejsze.

Zapytaj o bilet
close slider