mastertravel.pl
Przewóz zwierząt Eurotunelem

Nasi pupile nie lubią rozstawać się z nami, tak samo jak i my z nimi. Często jednak nie mamy żadnego wyboru i nasz ukochany pies czy kot musi podróżować razem z nami.

Podróż do Wielkiej Brytanii jest długa i męcząca. Zadbajmy więc oto aby przewożone zwierzęta miały zapewniony odpowiedni komfort a sama podróż odbyła się bez dodatkowych stresów i niespodzianek.

Podczas naszej wyprawy ze zwierzętami musimy uwzględnić przeprawę przez Kanał La Manche. W tym przypadku polecamy skorzystać z przejazdu Eurotunelem.

Czym jest Eurotunel?

Eurotunel to tunel łączący Francję i Anglię, który biegnie pod Kanałem La Manche. Oddany do użytku w 1994 roku, wciąż cieszy się niezmierną popularnością a jego głównym atutem jest szybkość przeprawy. Już po 35 minutach będziemy znajdować się na brzegu Wielkiej Brytanii. W przypadku promów czas ten wydłuża się do 1,5-2 godzin.

Kolejną zaletą podróży Eurotunelem jest to, iż nasz pupil spędza ten czas razem z nami w samochodzie. Eurotunel to tak naprawdę pociąg, który na specjalnych platformach przewozi wszelkiego rodzaju pojazdy, a sami podróżujący przebywają w tym czasie w swoim samochodzie. Zwierzęta pozostają więc cały czas pod opieką swoich właścicieli.

W przypadku promów, pojazdy są zabezpieczone na specjalnych pokładach a sami podróżujący przebywają w tym czasie na pokładzie. Zwierzęta natomiast są zamykane w specjalnie przygotowanych do tego celu klatkach.

Jakie zwierzęta można przewozić Eurotunelem ?

Dozwolony jest przewóz:

  • psów
  • kotów
  • fretek
  • koni
  • ptaków
  • płazów, gadów czy gryzoni

Jakie wymagania trzeba spełnić ?

Z uwagi na zmieniające się wymagania odnośnie transportu zwierząt, zalecamy kontakt z naszymi konsultantami w celu sprawdzenia aktualnych wymogów.

Z pewnością twój pies, kot czy fretka musi być zaczipowany, posiadać specjalny paszport, który otrzymasz od weterynarza oraz potwierdzenie szczepienia przeciwko wściekliźnie. W chwili obecnej psy wjeżdżające do Anglii muszą być zaszczepione również przeciwko tasiemcom, od 1-5 dni przed wjazdem.

Pozostałe zwierzęta również muszą posiadać stosowny certyfikat weterynaryjny.

Należy pamiętać, aby przybyć na terminal odpowiednio wcześnie (min. 1 godzina) i zgłosić się ze zwierzętami do specjalnych budynków oznaczonych jako „Pet Reception Building„ w celu kontroli dokumentów i skanu mikrochipa.

Dozwolony jest przewóz do 5 zwierząt na jeden pojazd.

Jaka jest cena przewozu zwierząt Eurotunelem ?

W przypadku psów, kotów i fretek, cena przejazdu Eurotunelem wynosi 27 Euro za zwierzę od jednej strony.

Pozostałe zwierzęta przewożone są bezpłatnie, oprócz koni, które muszą być transportowane przez specjalistyczne firmy przewozowe.

Jak mogę zarezerwować bilet na Eurotunel dla siebie i swojego pupila?

Najlepiej wypełnić formularz rezerwacji na stronie: https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html

Otrzymacie Państwo wycenę przejazdu Eurotunelem z doliczoną już opłatą za zwierzę. Wcześniejsza rezerwacja biletu, daje gwarancję miejsca oraz skraca czas podróży.

Mam już wykupiony bilet, czy mogę dodać do rezerwacji swojego psa?

Jak najbardziej. Po wykonaniu dodatkowej opłaty, pies zostanie dodany do istniejącej rezerwacji.

Zapytaj o bilet
close slider